З облаштуванням передпокою часто виникають складнощі. Адже це приміщення треба зробити зручним, з огляду на досить обмежений простір. Так, перш за все шафа в коридорі повинна бути практичною та функціональною. А дизайн підбирається уже тоді, коли утилітарні вимоги були задоволені.
Спочатку треба з’ясувати, який підійде варіант конструктивного виконання – корпусний або вбудований. Перевага корпусних меблів, у тому, що їх легко зібрати. І також легко розібрати та відвезти на інше місце проживання. Крім того, не потрібно викликати фахівця із замірів, якщо планування приміщення стандартне.
Разом з тим вбудована шафа в передпокій займає менше місця та має більше корисного простору всередині завдяки відсутності стінок. Вбудовану шафу роблять прямо до стелі або верху ніші — верхні відділення чудово вміщують об’ємні та рідко використовувані речі, які проблематично зберігати деінде. Створити вбудовану систему зберігання речей можна й у комірці, яка межує з передпокоєм – комірчини мініатюрних розмірів передбачені плануванням багатьох квартир давнього житлового фонду.
Механізм відчинення: розсувні чи розпашні двері?
Шафа купе в коридорі − найбільш поширений та популярний вибір завдяки своїй ергономіці, місткості та придатності розташування навіть у вузьких кімнатах. Щоб розмістити все необхідне, доцільно підібрати варіант висотою до стелі. Купе не забирає цінні сантиметри передпокою, оскільки розсувна система не потребує додаткового простору для відчинення дверей. Саме тому такі моделі найчастіше ставлять у передпокоях скромної площі. Фасади купе можуть бути дзеркальними по всій площині – це зробить збори на вулицю зручнішими та візуально додасть простору коридору. За виконанням система купе може бути вбудованою або мати повноцінний корпус. Для встановлення останнього виду необхідно зробити точні заміри, щоб меблі вдало вписалися в обране місце.
Розпашні конструкції оптимальні, коли економія місця не є однією з першочергових цілей. Важливий їхній плюс полягає у вартості − при їх виготовленні використовуються петлі та ручки для відчинення, а не складний розсувний механізм на роликах. Також є й інші позитивні характеристики:
- Весь вміст на видноті, тому що двері відчиняються незалежно і не закривають жодного з відділень. Відповідно, розшукати потрібну річ вдасться швидко й легко.
- Розпашні зразки вміщують набагато більше відсіків, шухляд та полиць. Для кожного відділу можуть бути встановлені окремі дверні полотна.
- Кожна ділянка внутрішнього об’єму залучається з користю.
- Через простоту механізму рідко виникає потреба у ремонті, у разі несправності полагодити меблі вийде й самостійно.
Випускаються як масивніші, так і компактні зразки. Так, вузька шафа в передпокій, оснащена розпашними дверима, не відбере багато місця – головне, підібрати розміри так, аби відкриті дверцята не заважали проходу.
Конфігурація меблів: пряма чи кутова?
Вибір конструкції обумовлений параметрами передпокою. Наприклад, у вузьких коридорах встановлюють довгу шафу вздовж однієї стіни. Прямі моделі універсальні, за бажанням їх можна перенести та використовувати в інших приміщеннях.
За наявності вільного кута можна встановити кутову модель. Найбільш місткою серед кутових модифікацій буде L-подібна форма, що займає одну з половиною або й дві суміжні стіни. У невеличких передпокоях доречні трикутні за формою екземпляри. Якщо хочеться чогось оригінального, можна обрати купе з радіусною фасадною частиною, та варто мати на увазі, що випуклі фасади підходять для не надто вузьких приміщень, а увігнуті до середини забирають частину корисного внутрішнього об’єму меблювання.