
Використання професійного редактора коду не просто для галочки — це необхідність, враховуючи складність сучасної розробки програмного забезпечення. Часи написання коду у блокноті вже давно минули. Щоб ефективно кодувати, кожен програміст, який чогось вартий, повинен використовувати набір інструментів для розробників, щоб не лише писати код, але й оптимізувати свій досвід кодування та максимально зменшити кількість помилок. Одним з таких інструментів є інтегроване середовище розробника (IDE). Інший варіант — редактор коду.
Редактори коду дозволяють кодувальникам відкривати декілька файлів коду та вікон у поєднанні з вбудованим термінальним середовищем. Вони допомагають програмістам скоротити час розробки і писати код більш ефективно, завдяки таким функціям, як підсвічування синтаксису і пошук коду.
У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, що таке редактор коду, яку роль він відіграє в життєвому циклі розробки програмного забезпечення (SDL). Ми також обговоримо різницю між редактором коду та IDE.
Що таке редактор коду?
Подібно до того, як текстовий редактор є спеціальним додатком для редагування статей і книг — з багатьма розширеними можливостями, призначеними для написання і редагування, редактор коду має багато спеціальних функцій, спеціально розроблених для задоволення потреб розробника програмного забезпечення. Водночас він легший і практичніший, ніж інтегроване середовище розробки (IDE), яке має свої переваги та недоліки, залежно від потреб програміста.
Редактор коду — це окрема програма для створення, редагування та збереження файлів коду. Він розроблений спеціально для керування проектами розробки та пов’язаними з ними папками проектів за допомогою спеціальних методів, щоб полегшити процес кодування та заощадити розробнику багато часу та зусиль. Редактор коду — це інструмент розробника для створення більш професійного вихідного коду та програмного забезпечення. Він містить елементи для диференціації та підсвічування синтаксису, автозаповнення коду, налагодження тощо.
Хоча редактори коду, як і раніше, вводять і зберігають текст у звичайному форматі, як і звичайні текстові редактори, вони мають деякі функції, розроблені спеціально для того, щоб допомогти програмістам і процесу розробки програмного забезпечення в тому числі:
- Перевірка помилок
- Автодоповнення та підказки коду
- Фрагменти коду
- Підсвічування синтаксису
- Полегшення навігації файлами коду та ресурсами
- Додавання додаткової функціональності за допомогою розширень
У чому різниця між редактором коду та IDE?
Часто можна почути, що фрази «редактор коду» та «інтегроване середовище розробки» — або IDE — використовуються як взаємозамінні. І хоча це нормально, коли ви ведете невимушену бесіду, правда полягає в тому, що між цими двома інструментами для розробників є суттєва різниця.
Ми щойно дізналися, що таке редактор коду: по суті, редактор коду — це прославлений текстовий редактор, який має можливості та функції, що допомагають розробнику створювати чистіший та ефективніший код. З іншого боку, IDE — це група інструментів розробника, об’єднаних в одну платформу, які допомагають кодеру робити набагато більше, ніж просто писати код. Вони мають вбудовані відладчики, аналізатори коду, компілятори та безліч інших функцій, які допомагають розробнику пройти весь життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDL) — від написання коду до створення версій та розповсюдження кінцевого продукту.
Через ці додаткові можливості IDE набагато складніші (і часто дорожчі), ніж традиційні редактори коду. Отже, знову ж таки, роблячи вибір між тим, де писати код, завжди пам’ятайте про потреби програмного проекту.
Вибір найкращого редактора коду
Вибір одного або двох найкращих редакторів коду іноді вважається критично важливим кроком у житті розробника, оскільки він може звикнути до використання певного середовища кодування, і йому може бути важко перейти на щось інше. Інші вважають, що це не таке вже й важливе рішення, і радять зосередитися на запам’ятовуванні та практиці основ кодування, оскільки ваш код — це все, що дійсно має значення. Насправді, і те, і інше має значення, оскільки хороший редактор коду може лише покращити здібності програміста до кодування.
Враховуючи вищесказане, варто дослідити, вивчити та протестувати деякі поширені варіанти, або навіть нове програмне забезпечення для кодування, що тільки з’являється. Цей посібник зосередиться на тому, щоб ознайомити вас з деякими чудовими функціями, на які варто звернути увагу в редакторі коду, і дасть вам кілька порад щодо вибору редактора коду, а не просто перелічить кілька варіантів. Пам’ятайте, що не існує єдиного найкращого вибору для всіх; кожен розробник програмного забезпечення має свої власні унікальні потреби та стилі кодування, які визначають, які інструменти для розробників найкраще підходять саме йому.
Вибрати який редактор коду підходить саме для вас ви можете за посиланням: Рейтинг 17 найкращих редакторів коду