Натяжні стелі мають попит завдяки швидкості монтажу, розмаїттю дизайнів та можливості оформити практично будь-яке приміщення – як кімнати у будинках та квартирах, так і офіси, магазини й т.д. На перший погляд, їх встановлення – натягнення плівки чи тканини й кріплення у профілі, видається простим. Та все ж не варто намагатися самостійно встановлювати натяжні стелі – ціна матеріалу та монтажу демократична, а з роботою без спеціалізованих навичок та інструментів важко спрогнозувати, яким буде результат. Є значна ймовірність зіпсувати полотно, й тоді все одно доведеться звертатися до спеціалістів, й купувати матеріал знову. При непрофесійній установці можуть бути зморшки та провисання, нерівномірне натягнення, ненадійна фіксація полотна.
Відповідальні компанії надають гарантію на матеріали та роботу, тому можна бути впевненим, що оздоблення матиме привабливий вигляд, надовго збереже цілісність й естетичність. Не буде проблем з надійністю кріплення, помітними стиками та зварними швами на покритті. Але стадії монтажу доречно знати – це дозволить переконатися, що процес при замовленні послуги відбувається правильно.
Які етапи включає встановлення натяжних стель?
Оформлення стелі здійснюється за таким порядком:
- Проведення замірів. Спеціалісти повинні з’ясувати кількість квадратних метрів, визначити конфігурацію приміщення. З урахуванням цього продумується план монтажу.
- Проєктування дизайну, на основі побажань власника приміщення. Це може бути як однотонна матова, глянцева чи сатинова стеля, так і з поєднанням кількох кольорів та фактур, багаторівневою конструкцією, фотодруком й т.д. Дизайн значно залежить від вибору матеріалу. Поверхня плівки може бути будь-якої з перелічених вище фактур, а текстильні аналоги або матові, або мають незначні малопомітні відблиски. Колірна гама плівки також трохи ширша, але тканина придатна до перефарбовування.
- Винесення високих меблів, або їх зсування у центр приміщення. Про це треба подбати господарю приміщення до того, як прибудуть майстри для встановлення. Також виноситься техніка й цінні предмети облаштування, які можуть випадково пошкодитися.
- Постачання матеріалів. Зазвичай компанії мають у розпорядженні широкий асортимент полотен та комплектуючих, тому доставлення займає не більш ніж один день, у зручний для замовника час.
- Підготовка чорнової основи. Мають бути демонтовані освітлювальні прилади, які були там раніше, зачищено стару фарбу, якщо вона осипається.
- Якщо передбачене встановлення двоярусної системи, монтується ніша з гіпсокартону чи інших матеріалів.
- Кріплення профілю (багета) до стін за периметром.
- Розправлення полотна та фіксація у профілі. Матеріал поступово розправляють, якщо буде кріпитися ПВХ-плівка − нагрівають тепловою гарматою (для текстильних покриттів нагріву не потрібно), а тоді кріплять до профілю.
- Кріплення на кутах та натягнення покриття по всьому периметрі. За допомогою гарпуна матеріал заправляють у перший кут, а потім – у протилежний. Потім полотно фіксується до кінця. При клиновій технології полотно фіксується у профілі без гарпуна, клинами – воно протягується у спеціальний паз, а потім защіпається.
По завершенню робіт конструкція цілком готова до використання. Якщо перекриття оздоблювалося плівкою, може відчуватися її запах. Це не говорить про низьку якість – він мине через деякий час після провітрювання.