Проживання в приватному будинку так чи інакше вимагає облаштування в ньому системи автономного опалення. Саме вона покликана забезпечити сталу комфортну температуру всередині приміщення в холодний період року. Основою кожної системи опалення є теплогенератор – обладнання здатне перетворювати енергоресурс в теплову енергію. Найбільш поширеними випадками є використання теплогенераторів на газоподібному паливі чи електричній енергії. Проте в останні декілька років спостерігається тенденція постійного збільшення частки застосування обладнання на твердому паливі – твердопаливних котлів. Основною причиною цього є більш низька ціна енергоресурсу, а відповідно і нижча вартість отримання одиниці теплової енергії.
Сьогодні купити твердопаливний котел можна не лише в спеціалізованому магазині, а й навіть через мережу інтернет з доставкою. Пропозиція ринку є досить високою. Так наприклад сайт https://eccoterm.com.ua/ пропонує твердопаливні котли різних видів та номінальних потужностей.
Твердопаливним називають опалювальне обладнання яке в якості енергоресурсу використовує дрова, вугілля, торф, солому, щепу. Конструктивно це металевий корпус з подвійною стінкою, всередині якої постійно циркулює теплоносій. Цей корпус розділений на окремі зони для забезпечення відповідних технологічних і хімічних процесів: камеру спалювання, зольник та теплообмінник. Зовнішня частина корпусу для мінімізації тепловтрат частіше всього покрита слоєм високоефективного тепло ізолятора (мінеральна чи базальтова вата).
Спочатку паливо завантажується в камеру згорання де проходить його переробка шляхом процесу окислення (горіння). Він проходить в умовах високої температури. Нагріті димові гази потрапляють в теплообмінник. В цій частині відбувається передача теплової енергії від нагрітих димових газів до теплоносія через стінки. Залишок палива, що не згорає протрушується в зольник через колосникову решітку для подальшого видалення.
Переваги використання твердопаливних котлів:
- Низька ціна енергоресурсу.
- Широка доступність та розповсюдження енергоресурсу.
- Простота монтажу та експлуатації.
- Довгий термін служби.
- Підвищення теплоємності та інерційності системи опалення.
- Виконують функцію утилізації відходів.
Тож враховуючи вище сказане можна з впевненістю говорити про доцільність використання твердопаливного котла в якості основного джерела отримання теплової енергії в системі опалення приватного будинку.