Регулярні ендокринологічні чек-апи — основа вашого гарного самопочуття на довгі роки. Збереження фертильності, своєчасне виявлення остеопорозу, профілактика та своєчасне виявлення захворювань молочних залоз, матки та яєчників – все це можливе завдяки регулярному моніторингу рівня жіночих гормонів.
Мережа лабораторій INVIVO пропонує максимально повний спектр досліджень у вигляді комплексних діагностичних програм та окремих аналізів.
Як часто необхідно здавати аналізи на гормони?
Жінці, яка не має скарг на неконтрольовані зміни у вазі, настрою, надмірної втоми, а також за відсутності хронічних захворювань рекомендовано щорічно здавати аналіз на гормони для перевірки стану ендокринної системи.
При плануванні вагітності, або серед пацієнток з відсутністю вагітності понад 1 рік активних спроб, лікар призначає аналізи на жіночі статеві гормони та гормони щитоподібної залози, оскільки гормональний збій може стати головною причиною ненастання або невиношування вагітності.
Під час вагітності контроль окремих типів гормонів (прогестерон, ХГЛ тощо) дає детальну інформацію щодо терміну гестації та стану дитини. Графік здачі аналізів визначає лікар з огляду на обов’язкову скринінгову програму для вагітних, а також з урахуванням індивідуальних особливостей майбутньої мами.
Жінкам з різноманітними патологіями щитоподібної залози, яєчників та матки, для моніторингу стану слід проходити обстеження двічі на рік або частіше.
Вище вказані рекомендації мають ознайомчий характер та не є універсальними для всіх. Для більш детальної інформації звертайтесь за консультацією до лікаря.
Важливі аналізи на гормони для жінок, які доступні в INVIVO
- Естрадіол — основний та найактивніший жіночий статевий гормон, який виробляється в яєчниках. Він бере участь у розвитку та функціонуванні жіночих статевих органів, зростанні молочних залоз та регуляції менструального циклу. Достатній рівень естрадіолу визначає настання овуляції та запліднення. Гормон відіграє важливу роль у підтримці нормального рівня холестерину та метаболізмі мінеральних сполук, які впливають на щільність кісток.
- Прогестерон — жіночий гормон, основною функцією якого є вплив на внутрішній шар матки з метою підготовки її до можливої імплантації заплідненого ембріона. Гормон підтримує вагітність, запобігає передчасним пологам, регулює менструальний цикл та бере участь у розвитку молочних залоз.
- Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) — у жіночому організмі сприяє дозріванню фолікулів яєчників, регулює процеси овуляції та стимулює вироблення естрогену.
- Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) — підтримує правильну роботу яєчників і матки, впливає на вироблення прогестерону, бере участь у розвитку фолікула і жовтого тіла, стимулює овуляцію.
- Пролактин (ПРЛ) — підвищується під час вагітності та лактації, стимулює збільшення молочних залоз та продукцію грудного молока після пологів, може впливати на настання овуляції та загальну тривалість менструального циклу.
- Кортизол — забезпечує обмін речовин, регулює артеріальний тиск та захищає організм у стресових ситуаціях.
- Тестостерон загальний — контролює лютеїнізуючий гормон та відповідає за формування вторинних статевих ознак, регулює лібідо та може впливати на формування та вивільнення яйцеклітини
Інтерпретація результатів
Результати аналізу не є діагнозом! Будь-які відхилення від норми будуть зазначені у бланку з результатами та потребуватимуть розгляду акушера-гінеколога або ендокринолога в контексті особистої клінічної історії.
На закінчення
Турбота про себе починається з чек-апу. Контролюйте баланс важливих жіночих гормонів та завжди залишайтесь у тонусі.
Комфорт та високу точність результату забезпечать сучасне європейське обладнання, оригінальні реактиви світових виробників та кваліфіковані фахівці лабораторій.
Більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua або за телефоном: 0 800 210 777. INVIVO: щодня піклуємось про здоров’я українців