
Димером називається компактний пристрій, завдання якого — змінювати яскравість освітлення. Він може бути вбудований у світильник чи вимикач. Димери бувають і як окремі девайси. Використання димера особливо зручне в домашніх умовах. Найчастіше їх вибирають для освітлення у ванній, на кухні, для спалень, віталень, дитячих кімнат. Для офісів та комерційних об’єктів димери застосовуються рідше. Їх можна зустріти у салонах краси, масажних салонах, у кабінетах психологів, конференц-залах, у готельних номерах тощо.
Особливості димерів
Димер можна застосовувати для різних лампочок: від розжарювання до галогенних. Однак для світлодіодного освітлення димери підходять не завжди. Це пов’язано з тим, що в лампах LED освітлення використовується драйвер, який компенсує зміни напруги до нормального. При виборі світлодіодних ламп, які планується поєднувати з димером, необхідно звертати увагу на маркування на упаковці: на ній повинен бути напис, що лампа димірюються. З нею можна зробити світлодіодне освітлення, яке буде не тільки естетичним і регульованим, але і економним.
Світлорегулятор встановлюється в монтажний короб і використовується як альтернатива звичайного вимикача. Будь-яка додаткова проводка не потрібна. У структурі димера передбачений запобіжник, що захищає пристрій та лампочку від перевантажень. Для деяких моделей доступна можливість підключити ще один перемикач, щоб керувати одним світильником із двох місць — це особливо актуально для коридорів та великих кімнат. У магазинах освітлення їх необхідно шукати як прохідні чи перехресні моделі.
Які види димерів пропонують інтернет-магазини освітлення?
Вибираючи освітлення на кухню, спальню, вітальню та інші приміщення, важливо підібрати пристрій, який буде зручним в управлінні. За цим критерієм виділяють такі види світлорегуляторів:
- Поворотний. Одне крайнє положення рукоятки — повне вимкнення, інше — максимальна яскравість. Обертання рукоятки дає можливість змінити яскравість. Варіант зручний для тих, хто віддає перевагу приглушеному світлу, а максимальну яскравість використовує рідко.
- Поворотно-натискний. Натискання на рукоятку вмикає або вимикає світло, а обертання налаштовує інтенсивність освітлення. Цей варіант практичніший, оскільки для включення світла не потрібно щоразу вивертати тумблер на максимум. Можна встановити один раз його положення в комфортній яскравості, вмикати і вимикати світло натисканням, не налаштовуючи інтенсивність при кожному використанні. Як приклад можна навести електрофурнітуру від Schneider Electric, W59, Odace, Blanca.
- Кнопковий. Мають вигляд вимикача, на передній панелі. Коротким натисканням на неї світильник вмикається та вимикається, а довгим змінюється яскравість. Подібні моделі пропонують в окремих колекціях бренди Unica та Merten. Наприклад, лінійка D-Life включає кнопкові регулятори, здатні запам’ятати до двох сцен яскравості, керовані за допомогою Bluetooth зі смартфона або планшета через програму. Часто такі пристрої використовують у системах розумного будинку, налаштовуючи таймер, розклад роботи освітлювальних приладів тощо.
Як підібрати димер?
Щоб у вашому будинку було не тільки безпечне освітлення, але ще й зручне та безперебійне, важливо звернути увагу на типи ламп, яким ви надаєте перевагу:
- Для ламп розжарювання та галогенних пристроїв на 220 Вольт підійдуть звичайні димери. Вони здатні продовжити термін експлуатації лампочок та заощадити до 80% електроенергії.
- Універсальні димірюванівані пристрої підходять для всіх тип ламп, але коштують дещо дорожче.
При виборі слід враховувати потужність світлорегулятора. Для цього необхідно підсумовувати потужність лампочок, які будуть використовуватися. В основному це стосується точкового освітлення або люстр із декількома лампочками. Це значення має попадати в допустимий діапазон для конкретного димера. Якщо в одній рамці поряд розташовуватиметься кілька пристроїв, максимальне навантаження має бути на 25% менше. Сьогодні вибір димерів в інтернет-магазинах освітлення дуже великий — від базових механічних моделей до пристроїв, розрахованих на підключення до системи розумного будинку та оснащених світловою індикацією. Вибір залежить від потрібних технічних параметрів, побажань до дизайну та запланованого бюджету.