
Виявлення відкритих вразливостей не завжди може бути простим завданням. А коли йдеться про потужний захист бізнес-мережі від сучасних розумних анонімних хакерів, вам завжди потрібна підтримка експерта-консультанта.
Бізнес-компанії вважають, що їхні робочі місця знаходяться під належним захистом і не потребують оновлених заходів ІТ-безпеки від шкідливих програм. Але останні дані про системні зломи та крадіжки даних свідчать про недбалість корпоративних фахівців.
Тож, хто збирається вирішувати проблему низького рівня безпеки бізнес-мереж? Давайте розширимо наші горизонти про світ ІТ-безпеки та визначимо, наскільки крихкою та вразливою є безпека бізнес-мережі.
Експертна підтримка від віддаленого партнера вирішує безліч повсякденних проблем ведення бізнесу. Аналогічно, компанії можуть знайти найкращий спосіб вирішити проблеми кібербезпеки, найнявши повністю керованого MSSP. Однак мова не йде про те, щоб звертатися до найвідоміших партнерів з кібербезпеки, оскільки ми повинні досягти моменту, коли ми всі зможемо прийняти рішення прийняти найкращі доступні альтернативи для потужної ІТ-безпеки на наших робочих місцях.
Для того, щоб допомогти керівництву та адміністраціям підприємств приєднатися і приймати колективні рішення, ми повинні поділитися ознаками вразливої безпеки бізнес-мережі. Таким чином, кожна компанія може мати власне розуміння та інтерпретацію прийнятих нею заходів ІТ-безпеки.
Щоб зрозуміти вимоги до найкращої безпеки бізнес-мережі шляхом виявлення слабких місць, ось десять ознак, на які повинні звернути увагу компанії, щоб дізнатися, чи не застаріли їхні заходи безпеки бізнес-мережі.
1. Безпека бізнесу без моніторингу мережі
Компанії, яким не вистачає важливої стратегії моніторингу мережі, що передбачає використання технологій та наявність уважного персоналу, можуть зіткнутися з небажаними сценаріями кіберзлочинів.
Моніторинг мережі дозволяє отримати загальний огляд операцій, що відбуваються у бізнес-мережі. Отже, не нагляд за корпоративними практиками чи мікроменеджмент робочого офісного персоналу, а погане управління практиками може призвести до системних втручань та використання вразливостей.
2. Застаріле та слабке програмне забезпечення
Наявність застарілого або безкоштовного програмного забезпечення не може бути виправданням для компаній, які стикаються з крадіжкою даних, тому що це буде схоже на саботаж самої компанії.
Сучасні бізнес-компанії з цифровою присутністю не можуть бути недбалими і повністю залежати від слабкого програмного забезпечення, оскільки сучасний ринок переповнений різноманітними надсучасними антивірусами та інструментами захисту кінцевих точок.
3. Постійні мережеві порушення
Так! Ви не помилилися, і компанії повинні відчувати потребу в найкращому захисті бізнес-мережі після постійних порушень системи.
Компанії, які дозволяють кіберзлочинцям саботувати свої мережі, довго не протримаються. Тому ознака того, що компанія стикається з мережевими порушеннями, спонукає до необхідності мати правильний план резервного копіювання даних для ІТ-безпеки, а не слідувати поточним застарілим стратегіям кібербезпеки.
4. Відсутність технологій захисту бізнес-мереж
Якщо компанії та бізнес-підприємці дійшли до того, що шукають способи захисту своїх бізнес-мереж, то ясно одне: вони розуміють, що їхні робочі місця потребують оновлення. Вони розуміють, що їхні робочі місця потребують сучасних і першокласних технологій.
Сучасні технології не завжди дорогі і доступні лише для успішних підприємств. Для цього потрібно лише провести певні дослідження і мати чітке уявлення про підприємства, що займаються ІТ-безпекою. Наприклад, економічно ефективні MSSP та SOC.
5. Проблеми відповідності мережевої безпеки
Проблеми з дотриманням вимог безпеки бізнес-мереж — це перешкоди, з якими стикаються компанії. Це означає, що якщо організація не дотримується того, що настійно рекомендується урядом і власними задокументованими політиками на робочому місці, вона може зіткнутися з суворими законними діями в цьому процесі.
Отже, якщо підприємства стикаються з проблемами комплаєнсу, навіть дотримуючись плану ІТ-безпеки, то для цих компаній настав час змін у мережевій безпеці.
6. Посередня ефективність базових заходів безпеки
Базові заходи мережевої безпеки включають наявність антивірусу, власної команди кібербезпеки, інструменту EDR, обізнаність співробітників та віддалену консультаційну підтримку з ІТ-безпеки.
Компаніям, які щойно почали приділяти увагу кібербезпеці та впровадили базові заходи захисту, але стикаються з проблемами у виконанні прийнятого плану, рекомендується оновити свою систему, щоб захистити дані, закрити вразливі місця та забезпечити належний захист приватності працівників.
7. Відсутність належного зв’язку з партнером із мережевої безпеки
Це може бути внутрішньою помилкою або пов’язано з вибором зовнішнього партнера з мережевої безпеки, який надає посередні послуги із захисту даних.
Спілкування з технічними консультантами та інженерами з усунення несправностей змінює будь-яку можливість катастрофічної небезпеки. А якщо ви не можете спілкуватися з вашим партнером з мережевої безпеки, ваша система ІТ-захисту є слабкою та нежиттєздатною.
8. Відсутність інструкцій для працівників та необхідного навчання
Це відкрита і нецілеспрямована вразливість компаній, співробітники яких не знають про заходи кібербезпеки та інші пов’язані з ними вимоги до дотримання нормативних документів.
Підприємства, які не проводять жодних тренінгів для своїх співробітників та інших необхідних навчальних програм з боку партнерів з кібербезпеки, повністю залишаються поза увагою. Це означає, що компанії дізнаються про свій стан безпеки, не враховуючи розвиток персоналу щодо практик кібербезпеки.
9. Відсутність плану відновлення даних
Команди з кібербезпеки існують не лише для виявлення загроз або усунення помилок шкідливого програмного забезпечення. Плани відновлення даних, що пропонуються постачальниками послуг з управління ІТ-безпекою, сприяють їхньому повноцінному існуванню.
Якщо на вашому робочому місці рекомендують або існує хибне уявлення про те, що втрачені дані зникли і не підлягають відновленню, то настав час розвиватися відповідно до поточного ринкового попиту.
10. Вразливий та ненадійний партнер з безпеки бізнес-мережі
Співпраця з непрофесійним і слабким партнером з кібербезпеки є однією з найбільш очевидних ознак сьогоднішніх тривожних натяків на низький рівень безпеки бізнес-мережі.
Ваш віддалений або штатний партнер з мережевої безпеки не завжди буде настільки компетентним, як ви думаєте. Адже не кожен постачальник послуг може запропонувати комплексну систему безпеки «нульового дня».
Який найкращий вихід з цієї ситуації?
Так, забезпечити безпеку бізнес-мережі непросто, але знаєте що? Зараз у світі існує найкращий варіант для вас: оптична та першокласна система кібербезпеки з нульовим рівнем довіри — Zero Trust.
Технологія Zero Trust передбачає, що мережа завжди перебуває під загрозою зовнішніх та внутрішніх загроз, тому EDR – рішення вважають кожен новий процес у вашій кінцевій точці вже скомпрометована і ретельно його перевіряє. Першою компанією, яка впровадила технологію Zero Trust, була компанія Forrester. Вони розробили цю модель безпеки у 2010 році. Пізніше ця технологія була, у значному ступені, доработана Xcitium (в минулому Comodo). Суть технології Xcitium ZeroDwell – це автоматична ізоляція та дозвіл для запуску невідомих та нових файлів / процесів у віртуальному контейнері, який не має доступу до кінцевих точок і ресурсів або даних користувача робочої системи, дозволяючи користувачам продовжувати роботу без збоїв під час віртуалізації кінцевої точки.
Тож, якщо ви шукаєте повністю керовані послуги безпеки або потребуєте патентованої технології для захисту кінцевих точок, спробуйте проаналізувати хто з партнерів надає послуги саме з використанням цієї технології — Zero Trust, поділіться з цим партнером своїми вимогами та протестуйте запропанований пакет продуктів відповідно до потреб вашого робочого місця. Безумовно, якщо є бажання, розпочати можна саме з рішень Xcitium, отримавши безкоштовний тестовий доступ на сайті розробника. А придбати ліцензії на це та інші безпекові рішення можна у компанії Ідеалсофт.