Використання безпілотних літальних апаратів, таких як квадрокоптери, стало значним досягненням у галузі інтелектуальних технологій. У цих пристроях використані інновації у всіх елементах, від використання сучасних композитних матеріалів до найновішого обладнання навігації.
Розміри та програмне забезпечення квадрокоптерів визначають їх різне використання. Наприклад, найбільші та найдорожчі моделі використовуються в армії, володіючи потужною оптикою та блоком повернення на вихідну точку на автопілоті. Є також апарати для картографічної зйомки місцевості, боротьби з браконьєрами. До війни можна було купити дрон для хобі та професійної діяльності. За допомогою чотиригвинтових БПЛА знімали весілля та робили відеопрезентації котеджів з присадибними ділянками, влаштовували перегони, вирушали до віртуальних подорожей, оглядаючи за допомогою спеціальних окулярів краси природи та міські пам’ятки.
Невивчені можливості дронів
Після початку війни українці більше не можуть використовувати квадрокоптери з розважальною метою. Видано постанову, яка забороняє будь-яке невоєнне застосування БПЛА. Навіть аграрії, які використовують FPV дрони для моніторингу стану посівів, мають отримати дозвіл від обласної військової адміністрації. Однак наша гірка дійсність не перешкоджає розвитку цієї технології в інших країнах, де постійно трапляються випадки незвичайного застосування безпілотників з вертикальними гвинтами:
- У США багато батьків купили квадрокоптери з камерою, щоб супроводжувати своїх дітей до школи. Спочатку це викликало подив у сусідів та шкільного керівництва, але пізніше така можливість була визнана цілком доречною. Батькам тепер не потрібно щодня ходити до школи та назад, а достатньо начепити спеціальні окуляри та контролювати процес у віддаленому режимі: перехід вулиць, дотримання маршруту, поява непередбачених небезпек та ін.
- Квадрокоптери широко використовуються у рекламній справі. Піднявшись високо над вулицями чи площею з закріпленою рекламою, дрон привертає загальну увагу. За цією технологією рекламувалися нові фільми Netflix, підприємства громадського харчування, деякі товари та послуги.
- У Таїланді вигадали за допомогою дронів замінити офіціантів. Відвідувачі знайомляться з меню, просканувавши код на столику, відправляють замовлення за допомогою смартфона, після чого замовлені страви доставляються на платформі з гвинтами.
- Французькі винороби повністю відмовилися від обходу виноградників та фізичної охорони периметра. Потужний дрон із сильною оптикою дозволяє оцінювати стан лоз, спостерігаючи картинку в HD якості. Щоб при обльоті далеких рубежів квадрокоптер не втратив управління, використовується антена для дрона, що підсилює сигнал і збільшує дальність польоту в 3 рази.